Haber

AK Parti’den Çakır: “Vatandaşlarımızın kentsel dönüşüm sürecine destek vereceklerine inanıyorum”

AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, “Kentsel dönüşümlerle ülkemizi depreme hazırlayabilmemiz için vatandaşlarımızın doğrudan müdahil olacağına ve sürece destek olacağına inanıyorum.” söz konusu.

Çakır, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen ve 11 ili etkileyen depremin üzerinden bir ay geçtiğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, afetin yaşandığı ilk andan itibaren devletin tüm imkanlarıyla hizmet verdiğini belirten Çakır, “İnşallah hızlı bir dönüşüm sürecine girerek, depremler için gerekli tedbirleri alıp, depreme karşı gerekli önlemleri alıp, teslim edeceğiz. 1 yıl içinde evini kaybeden depremzedelere yeni konutları.” sözlerini kullandı.

Bölgede hızla kurulan çadır kentlerin daha konforlu konteyner kentlere dönüştürüldüğünü kaydeden Çakır, “Vatandaşlarımıza kira yardımı ve diğer yardımlarla destek verilmeye devam ediliyor. Vatandaşlarımızın doğrudan müdahil olacağına ve sürece destek olacağına inanıyorum. Böylece yapılacak kentsel dönüşümlerle ülkemizi depreme hazırlayalım” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu