Haber

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, İsviçre’de düzenlenecek konferansa katılacak

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Cenevre Liderlik ve Kamu Politikası Enstitüsü (GILPP) ile Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü (UNITAR) tarafından düzenlenecek konferansa katılmak üzere İsviçre’ye gidecek. Başkan İduğ, 3 gün sürecek konferansa dünyanın dört bir yanından gelecek yöneticilerle Bornova için işbirlikleri geliştirecek.

Bu yılki teması “İyi Yönetişim, Barış ve Güvenlik” olan 13. GILPP Konferansı, 19 – 22 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilecektir. Konferansa dünyanın dört bir yanından cumhurbaşkanları, belediye liderleri ve yerel yöneticiler katılacaktır. . Ayrıca yoksulluk, yozlaşma ve insan hakları konularında oturumlar ve sunumlar yapılacak. Bu tema etrafında oluşturulan çalıştay ile kısa süre içerisinde konuşmacılar öne çıkacak. Konferans, kamu politikasını ve bunun uygulanmasına yönelik stratejileri şekillendirmek için dönüştürücü fikirler geliştirmeye odaklanacak. Ortaklar, iyi uygulama örnekleri aracılığıyla ilgi alanları geliştirecek ve diğer delegelerle uzun vadeli işbirliklerinin temelini atacaktır.

Bornova’nın geçmişten günümüze hep batıya dönük bir kent olduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı İduğ, “Enerji Kentleri, Covenant Of Mayors gibi birçok uluslararası kuruluşa üye belediyeyiz ve etkinliklerine aktif olarak katılıyoruz. Avrupa Konseyi’nin 1955’ten beri düzenlediği, alanında prestijli ödüllerden biri olan Avrupa Diplomasi Ödülü’nü kazandı.Şimdi bu heyecan verici konferans için İsviçre’de olacağız.Her yerden gelecek heyetlerle Bornova’mız için işbirliklerini geliştireceğiz. Dünya.”

habergungoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu