Yaşam

Çocuk Senfonisi Sanatseverleri Yeniden Büyüledi

Narlıdere Belediyesi’nin sanatla büyüyen nesiller yetiştirmek ve müzikle ilgilenen çocuklara destek olmak amacıyla kurduğu Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası son konserini İstinye Park’ta verdi. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, orkestranın her geçen gün daha geniş kitlelere ulaştığını belirterek, “Sanatın en güzel yanlarından biri de onu insanlarla paylaşmaktır. Müzik tutkusuyla bizlere güzel bir gün yaşatan Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestramızı bir kez daha yürekten kutluyorum.”

Geleceğin sanatçılarına ilham kaynağı olan Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası son konserini İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde verdi. Alışveriş merkezinin etkinlik alanında gerçekleştirilen ve yaklaşık bir saat süren konsere 7’den 70’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in izlediği konserde vatandaşlar, Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nı alkışladı. Sanat Yönetmenliğini Dilek Rodos’un, şefliğini Ecem İlayda Aşçiler’in üstlendiği konserde, film müzikleri ve klasik batı müziği parçaları sanatseverlerle buluştu.

ÇOCUKLARIMIZA İLHAM VERİYORUZ

Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nın her geçen gün daha geniş kitlelere ulaştığını söyleyen Lider Ali Engin, “2019 yılında ülkemize kazandırdığımız Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestramız büyümeye ve daha fazla kişiye ulaşmaya devam ediyor. gurur.Çünkü biz bu orkestrayı kurarken çocuklara müzik sevgisini aşılamak, becerilerini geliştirmek ve onlara ilham vermek amacındaydık.Bu orkestradan çıkan çocukların profesyonel orkestralarda yer alacaklarına inanıyor ve biliyoruz.Onları temsil edecekler. ülkemizde ve tüm dünyada İzmir.Sanatın en keyifli yönlerinden biri de onu insanlarla paylaşmaktır.Müzik tutkusuyla bizlere keyifli bir gün yaşatan Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestramızı bir kez daha yürekten kutluyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

didim-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu