Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AK Parti milletvekillerine tepki: Bu beni çok üzdü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis’teki kümelenme toplantısında konuştu.

Six Tables’ı eleştirdi

Erdoğan 6’lı masanın anlaşma metnine ilişkin konuştu “Önceki gün altı parti, aylardır emek verdikleri ortak politikaların metnini yayınladılar. İnsan ister istemez bir beklenti içine giriyor. Sonuçta hepimiz insanız, her şey mümkün. Henüz cumhurbaşkanı adayı gösterebilecek durumda olmadığımızı unutmuyoruz.”dedim.

AK Parti milletvekillerine tepki

Erdoğan, partisinin kümelenme toplantısında Genel Kurul’a katılmayan milletvekillerine de tepki gösterdi. “Grubumuzun Genel Kurul’a katılmakta güçlük çektiğini öğrendim”dedi Erdoğan, “Millet senin hakkını sana helâl etmez. Biri gelmezse ben de hakkımı helal etmem.”ifadelerini kullandı.

“İsveç zahmet etme”

İsveç de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündemindeydi. “İsveç, zahmet etme. Kutsal kitabımın yakılmasına, yırtılmasına izin verdiğin sürece NATO’ya girmene evet demeyeceğiz.”dedi Erdoğan, “Finlandiya’ya bakışımız olumlu ama İsveç’e değil, bunu bilmelisiniz”şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“‘Kemal Bey’ bu sözü çok beğendiğine göre bundan sonra kullanacağı yeni sloganını vereyim: Kemal Bey”

“Meclis’in temsil ettiği milli iradeye sahip çıktık. 2007’de Cumhurbaşkanı seçmemize engel olmak için Anayasa’yı ayaklar altına aldıklarında çareyi yine burada aradık. Anayasamıza ve maddelerine sahip çıkmak için adımlarla yola çıktığımızda; demokrasimiz, hak ve özgürlüklerimiz, kalkındırma çabalarımız, çareyi hep burada aradık. FETÖ haydutların bombalarıyla iradeyi susturmak isterken direnişimizi burada sürdürdük. Meclisimizle Türk Yüzyılını inşa edeceğiz. Yeni idari sistemimizle yasama-yürütme-yargı bağlarını netleştirdik ve bu sürecin en sağlıklı şekilde ilerlemesini sağlayacak altyapıyı oluşturduk.

Yeni idari sistemimizin ilk döneminde yaşanan tecrübeler ışığında, sistemi ileriye taşıyacak onarımları Meclisimizle birlikte gerçekleştirmeyi temenni ediyoruz. Bu umudun arkasında 20 yıllık bir emek ve başarı yatıyor. 20 yıl önce iktidara geldiğimizde ne dediysek hepsini hızlıca yerine getirmeyi Rabbim nasip etti.

Cumhuriyetimiz yaşlandıkça milletimizin basiret ve dirayetini artıran eski tezgahlar bozulmaya başlamıştır. AK Parti ülkemize ve milletimize bu özgüveni kazandırmıştır. Sadece 20 yılda ülkemizin demokrasi ve kalkınma yürüyüşü o kadar hızlı oldu ki muhalefet bile gerisinde kaldı. Altı parti, aylardır emek verdikleri ortak politikaların metnini önceki gün yayımladı. İnsan ister istemez bir beklenti içine giriyor. Sonuçta hepimiz insanız, her şey mümkün. Artık cumhurbaşkanı adayı seçmekten aciz olduğumuzu unutmuyoruz.

Yine de bakalım ne yapmışlar, keşke bakmasaydık dedik. Kendi adımıza değil de bu partilere umut olanlara çok üzüldük. Gençlerimize iyi eğlence malzemesi yapın dedik. Sadra, şifa beklemeyi beyhude sanmamıza rağmen milletimiz adına çile çektik.

Genel merkezimiz ve bakanlıklarımız uygun olduğunda metnin değerlendirmesini paylaşacaktır. Bırakın yeni projelerle uğraşmayı, ülkede yapılanlara bakmadılar.

Şehir hastanelerini kapatmak, milletin malı olan külliyenin kapısını kilitlemek, yeni bakanlıklar icat etmek; Siyaset bilimi birinci sınıf öğrencilerine anlatsaydın, gülüp geçecekleri saçmalıkları vaat diye yazmazlardı. Açıkladıkları metinde herkesi selamlıyorlar.

Kayyumu kaldıracağız, belediyelere özerklik vereceğiz diyerek HDP’yi selamlıyorlar. PKK ve FETÖ’cüleri ‘OHAL KHK’larını iptal edeceğiz’ diyerek selamlıyorlar. Genelkurmay Başkanı ve MİT Başkanlığı ile alay edip, tüm terör örgütlerine ve bunları kullananlara selam veriyorlar.

Ülkemizin güçlenmesinden rahatsız olan Batı’yı, Akkuyu Nükleer Santrali’ne, savunma sanayi projelerine, kamu-özel yatırımlarına dokunacağız diyerek selamlıyorlar. Onlardan biri bile ‘Batı aferin diyecek’, yazıklar olsun bize. Batı’nın aferin demeye bu kadar mı ihtiyacın vardı? Başarıları ve hayalleri ile aziz milletimizi yalnız selamlamadılar.”

haberkaynarca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu