Haber

Edirne’de afetzedelere bağış yapmaya gelen çocuk elindeki kumbarayla kaymakamın kapısını çaldı.

Edirne’nin Süloğlu ilçesinde yaşayan 10 yaşındaki Berat Şakrak, kumbarasındaki parayı kurbanlara bağışladı.

Süloğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Şakrak, kumbarasıyla Süloğlu Kaymakamı Özgür Kaya’nın makamına gitti. Kumbarasını Kaymakam Kaya’ya teslim eden Shakrak, depremzedelere bağış yapmak istediğini söyledi.

Kaya, Şakrak’ı alnından öperek bu davranışından dolayı tebrik etti.

Şakrak’ın kumbarasından çıkan paralar, AFAD’ın depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasına yatırıldı.

Oyuncaklar depremzedelere teslim edildi

Ortada, Keşan ilçesindeki yardım kampanyasına katkıda bulunan çocukların getirdiği oyuncaklar, harçlık ve not kağıtları depremzedelere teslim edildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve beraberindeki heyet, deprem bölgesindeki vatandaşları ziyaret ederek acılarını paylaştı.

Helvacıoğlu, AFAD’ın Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde kurduğu çadır kentte depremzedelerin ailelerini ziyaret etti. Burada çocuklarla sohbet eden Helvacıoğlu, Keşanlı çocukların yardım kampanyası için getirdikleri oyuncakları, harçlık ve not kağıtlarını depremzedelere verdi.

Helvacıoğlu, yediden yetmişe tüm Türkiye’nin beyin sarsıntısının yaralarını sarmak için tek yürek olduğunu belirtti. Küçük ama tüm dünyayı kucaklayacak kadar büyük çocukların depremzede çocuklar için biriktirdiklerini aktardıklarını belirten Helvacıoğlu, zor günlerin birlik ve beraberlik içinde aşılacağını kaydetti.

Oyuncakların üzerindeki notlar duygusaldı

Oyuncakların üzerine yazılan notlar duygu yüklüydü.

“Sevgili kardeşlerim, kendinizi asla yalnız hissetmeyin. Sizin için her zaman Allah’a dua edeceğim.” Dayanışma ruhumuzu güçlendiren, umudumuzu ve direncimizi artıran kardeşlerimize teşekkür ederiz.” Cümleler duygusaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu