Haber

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Paralimpik Takımı Mısır’da Yarışacak

EskişehirBüyükşehir Gençliği ve SporKulüplerinin Paralimpik Takımının milli yüzücüleri Sümeyye Boyacı ve Baran Doruk Şimşek, 7-12 Kasım tarihleri ​​arasında Mısır’da düzenlenecek “Dünya Paralimpik Yüzme Dünya Serisi” yarışlarında 2024 Paris Paralimpik Oyunları’nda ay yıldızlı formayla yüzecek.

EskişehirBüyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün ulusal ve uluslararası arenada birçok branşta büyük başarılara imza atan sporcuları. Eskişehir Türkiye’nin ve ülkemizin gururu olmaya devam ediyorlar. Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Paralimpik Takımı milli yüzücüleri Sümeyye Boyacı ve Baran Doruk Şimşek, 7-12 Kasım tarihleri ​​arasında Mısır’ın başkenti Kahire’de gerçekleştirilecek Dünya Paraswimming Dünya Serisi yarışlarında yarışacak.

Ankara’da düzenlenen Türkiye Paralimpik Milli Grup Kampı öncesinde Paralimpik Yüzme Milli Takımı ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Bayrak, Sümeyye Boyacı ve Baran Doruk Şimşek, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Lideri Oğuzhan Özen’i ziyaret etti. Boyacı ve Şimşek, Mısır’daki yarışlara çok iyi hazırlandıklarını ve en iyi sonuçlarla döneceklerini belirterek, kendilerine her zaman destek veren Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e de teşekkür etti. Oğuzhan Özen de Boyacı ve Şimşek’e başarılar dileyerek, “Sümeyye ve Baran başarıları ve kararlılıkları ile her zaman örnek oldular. Mısır’da yapılacak yarışlardan çok güzel sonuçlarla döneceklerine eminiz. Ay yıldızlı formamızla Cumhuriyetimizin 100. yılında Sümeyye ve Baran’ın başarılarına bir yenisi daha eklendi.” “Biliyorum ve size tüm kalbimle başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretin ardından Boyacı ve Şimşek, Ankara’da toplanan Milli Takım heyetine katıldı. Boyacı, Mısır’daki yarışlarda 2024 Paris Paralimpik Oyunları kotasını aldıktan sonra İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen şampiyonada yüzerek puanını artıracak. Baran Doruk Şimşek, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları kotası için yarışacak.

Türkiye Para Yüzme Milli Takımı, Ankara’daki kampını tamamlayarak, 7-12 Kasım tarihleri ​​arasında Kahire’de düzenlenecek şampiyona için Mısır’a hareket edecek.

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu