Haber

Eskişehir Valisi Ayyıldız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Ayyıldız yaptığı açıklamada, dünyadaki teknolojik gelişmeler ve değişen yaşam kurallarının bilgiye erişim ve haber alma hakkının değerini artırdığını vurguladı.

Medyanın jenerik düzenlemelerle güçlü olduğunu, gerçek haber vermenin, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygının basın ve basın çalışanlarının dikkat etmesi gereken meslek ilkeleri arasında yer aldığını belirten Ayyıldız, şöyle konuştu:

“Bu ilkeler ışığında medya, ülkemizde demokrasimizin gelişmesinde büyük rol oynamıştır. Günümüzde hızla değişen teknolojik gelişmelerle birlikte basın, gazeteler, dergiler, radyo ve televizyonların yanı sıra medya kanalları çok daha kalabalık kitlelere çok daha hızlı ulaşabilen, sadece ülkemizde değil uluslararası arenada da yer alan basın etiği ve meslek ilkelerinden taviz vermeden kullanmayı daha da değerli hale getirmiştir.

Medyamız 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde milletin gerçek ve hızlı haber almasını sağlayarak demokrasimize, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmış, üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmiş ve darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında büyük rol oynamıştır. Yüzyıl Türkiye vizyonuyla değerli bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde, demokratik, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle görev yapan basın mensuplarımıza çok değerli görevler düşmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu