Haber

İtalyan teknik adam, kulübüyle milli takım arasındaki farkı anlattı

İSTANBUL (İGFA) –“Gücümüz” temasıyla düzenlenen MÜSİAD Vizyoner ’23 Zirvesi’ne katılan Türkiye Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Şampiyonluğa 8 ay kaldığını hatırlatan Montella, “Genç bir takımımız var, daha iyiye gideceğine inanıyorum. Turnuvaya 8 ay var, şimdiden bir şey söyleyemem. Bizim görevimiz her şeyi düzenli takip etmek. Her oyuncumuzun mevcut formu, kendi değeri ne olursa olsun, tek tek etkili oluyor.” “Yeni fırsatlara açığız, bu şampiyona bize yeni fırsatlar verecek. Beklenmedik bir yenilik her zaman ortaya çıkar ve fark yaratır” dedi.

Türkiye ve İtalya’nın ortak düzenleyeceği 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndan çok memnun olduğunu belirten Montella, “Türkiye ve İtalya’nın Avrupa Şampiyonası’nı ortak düzenlemesi çok güzel. Türkiye’de çok kayda değer stadyumlar buldum. Bu organizasyon İtalya’daki stadyumların yenilenmesi için bir fırsattır.” “Yaşam tarzı Güney İtalya’ya benziyor. Futbolu birlikte yönetme fırsatımız olacak. Kültürel olarak benzer iki insanız. Futbolu birlikte yönetmemizi sağlayacak” dedi.

Kulüp kadroları ile milli grup arasındaki farkı anlatan İtalyan teknik adam, “Milli takımda milli bir kültür ve dil etrafında birleşirsiniz. Kulüplerde farklı kültür ve milletlerden insanlar olabilir. Bu duyguyu yakalayabilirsiniz. Milli takımda daha kolay. Zaman kısıtlı da olsa bunu başarmak mümkün. Kısa sürede.” O takım ruhunu yaratmaya çalışıyorsunuz. Milli takımda herkes bir araya gelir ve aynı dili konuşur. Aralarında dostluk olduğu zaman işler değişir. Bu tüm toplumlar için geçerlidir. Bu dostluğun kurulması, takımı bir aile olarak görmek, oyuncular arasında belli bir paylaşımın olması son derece önemli. “Milli takımda böyle bir dostluk var, çok değerli.”

Göreve geldikten kısa bir süre sonra Hırvatistan karşısında alınan galibiyete değinen Vincenzo Montella, “Kısa bir süremiz vardı, çok çalıştık, odaklandık. Eksiklerin neler olduğunu konuştuk. Büyük bir empatiyle çalıştık. Futbolcular da buna ikna oldu. bazı şeyler yapmamız gerekiyordu. O yola birlikte çıktığımızda o süreci de yaşadık.” “Yönetmek kolaydı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu