Haber

MİT’ten Sinan Ateş suikastına ilişkin rapor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’a önemli bilgilerin verileceği iddiası

ankaraÜlkü Ocakları’nın Türkiye’de suikasta kurban giden eski Başkanı Sinan Ateş’in ölümü kamuoyunda büyük tartışma yarattı.

MHP VE DAVA OCAKLARI SUSMUYOR

MHP ve İdeal Ocakların, muhalefetin olayın peşine düşülmesi ve soruşturmanın derinleştirilmesi çağrılarına rağmen cinayet konusunda sessiz kalması, ifadelerinde Sinan Ateş’in adına yer vermemesi ve üstü kapalı ifadeler kullanması dikkatlerden kaçmadı.

MİT’TEN SİNAN ATEŞ CİNAYET RAPORU

ankara Arkalarına yaslanan son iddiaya göre Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Sinan Ateş cinayetiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulmak üzere rapor hazırladı. Raporun MHP-Ülkü Ocakları hattındaki sıkıntılı sürece ilişkin değerli bilgiler içerdiği iddia ediliyor.

BAZI SİYASETÇİLERİN İSİMLERİNİN DE YER ALDIĞI İDDİASI

Gazeteci Tolga Şardan’ın iddiasına göre eski İdeal Ocakları Mersin Lideri Davet Ünel’e yapılan saldırı ile Ateş’in öldürülmesi arasındaki bağlantılara da yer verilen raporda, bazı siyasetçilerin isimleri ve olaylardaki rolleri de verildi. ve güvenlik bürokrasisinde çalışan bazı üst düzey bürokratların bu süreçteki konumları. Bilgilerin Cumhurbaşkanlığına aktarıldığı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu