Teknoloji

Opel Türkiye İçin Gelecek Planlarını Açıkladı!

Alman otomobil devi Opel geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bir etkinlik düzenledi. Opel CEO’su Florian Huettl’in katılımıyla gerçekleştirilen bu etkinlikte, Opel’in Türkiye hakkında gelecek planları açıklandı. Yapılan açıklamalar, Opel’in Türkiye’de daha çok konuşulmaya başlayacağının açık bir göstergesi.

Opel, son yıllarda Türkiye’deki satışlarını artırdı. Bu içerikte; 2021 yılında Türkiye’nin en çok satan 11. otomobil markası olarak tescillenen şirket, 2022 yılını dört gözle bekliyor. 7. sırada bitirdi . Türkiye’deki satışlarını yıllık bazda yüzde 1,2 artıran Opel, bu ivmeyi artırmak için elinden geleni yapıyor gibi görünüyor. Çünkü Opel CEO’su Florian Huettl’in açıklamasına göre Opel, Türkiye öncelik verecek.

Hatta elektrikli Astra’nın ilk satıldığı ülkelerden biri de Türkiye olacak!

Opel CEO’su Florian Huettl, Türkiye ile ilgili planlarını anlatırken şu cümlelere yer verdi: Önümüzdeki 2 yıl Türkiye’deki çalışmalar açısından çok önemli bir yıl olacak. saldıracağız . Tamamen elektrikli bir Astra önümüzdeki 3-4 ay içinde piyasaya sürülecek. Yeni elektrikli Astra 3 ülkede birinci oldu; Almanya, İngiltere ve Türkiye’de piyasaya sürülecek. Nereden? Çünkü Türkiye bizim için büyük bir pazar , değerli bir pazar, ana pazarlarımızdan biri. Burada büyümek istiyoruz. Türkiye’de başlayan elektrifikasyona geçiş hareketinin öncüsü olmak istiyoruz.

Türkiye’ye yeni bir B SUV gelecek!

Florian Huettl de aktüel modellerde aradığını bulamayan tüketicileri endişelendiren çok değerli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaya göre Opel önümüzdeki yıl ülkemize sevkiyat yapacak. iki yeni model getirecek. Bunlardan biri de Grandland isimli modelin halen satışta olan yeni versiyonu olacak. Ama bundan daha değerli bir şey var. Opel, Crossland isimli model henüz tanıtılmadı selefini Türkiye’ye getirecek. Florian Huettl tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Yeni Grandland, 2024 yılının ikinci yarısında tanıtılacak. Bu modelin elektrikli ve klasik güç üniteli versiyonu da bulunacak. Böylece Türkiye pazarına hitap edecek bir eser haline gelecek. ikincisi yeni bir B SUV Onu da Türkiye’ye getireceğiz. Crossland’ın devamı niteliğinde olacak. Bu araç özellikle Türkiye pazarı için cazip olacaktır. Tamamen elektrikli olması, bu tamamen yeni trendin faydalarını görecektir. Aracın lansmanı İlk kezTürkiye’de yapılacaktır.

Opel nisan ayı fiyatlarını merak ediyorsanız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu