Haber

Özgür Özel, Barış Yarkadaş’la buluştu: Biz kardeşiz

CHP kurultayı öncesinde “Özgür Özel kazanırsa gazeteciliği bırakacağım” diyen eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, dün gece mesleği bıraktığını duyurdu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yarkadaş’ı arayarak gazeteciliği bırakmamasını istedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Barış Yarkadaş, şunları söyledi:

“CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel az önce aradı ve dün akşam attığı tweet’e istinaden detaylı konuştuk. ‘Özgür Özel kazanırsa ben yapacağım’ dememin ardından Özel, dün gece aldığım kararı doğru bulmadığını bir kez daha ifade etti. TV100’de yayınlanan Kübra Par programında mesleği bırakın’ dedi., ‘Biz kardeşiz… Böyle bir açıklamanın ardından mesleğinizi bırakırsanız hepimizi üzer.’ Dün akşam attığı tweette bahsettiği fikirleri dile getiren Özel, kongre sürecinde yaşananların kongre salonunda kaldığını da belirtti.

Özel’e yeni bir değerlendirme yapacağını söylediğini belirten Yarkadaş, “Bunun üzerine Özel’e ‘Dün akşam TV100’deki yayında da söylediğim gibi, durumunuzdan onur duydum. Biraz dinlenip biraz dinleneceğim’ dedim. yeni değerlendirme.’ Özel’e ‘Dün gece de söyledim’ dedim, ‘Sen artık bizim başkanımızsın. Öncelikle sizi tebrik ediyorum. CHP’nin başarılı olması için üzerime düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumu ifade ettim” dedi.

Özgür Özel ile yüz yüze görüşeceklerini belirten Barış Yarkadaş, “Özel ile önümüzdeki günlerde Ankara’da görüşme konusunda anlaştık. Bu vesileyle CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ve yeni seçilen PM-YDK üyelerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bu arada, “Dün akşamki yayının ardından arayan, mesaj atan, ‘Mesleği bırakmayın’ diyen yüzlerce arkadaşıma güvenlerinden dolayı teşekkür ediyor, kendilerinden kısa bir süre rica ediyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)

haber-guzelbahce.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu