Haber

İYİ Parti’den “Cihan Paçacı” açıklaması: İstifa ederek saygın bir sorumluluk örneği gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığıyla ilgili “Parti yetkili kurulları Kemal Bey’i onaylayacak noktada değil” açıklamasıyla gündemi oluşturan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, görevinden istifa etti. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Cihan Paçacı’nın istifasıyla ilgili resmi Twitter hesabından açıklama yaptı.

“AÇIKLAMA AMACI DIŞINDA GENİŞLETİLMİŞTİR”

Paçacı’nın açıklamasının kapsam dışı olduğunu belirten Zorlu, “Bugün bir köşe yazısında Genel Başkan Yardımcımız Cihan Paçacı’nın bazı açıklamaları kamuoyuna duyurulmuş, amacından uzaklaştırılmasının ardından tartışma alanı oluştuğu görülmüştür. Millet İttifakı’nın iradesini ve birliğini zedeleyen, kritik bir gün ve süreçte, bu temel korku ve hassasiyetler doğrultusunda sayın Paçacı, saygın bir örnek teşkil edecek şekilde partimizde Kurumsal İşler Başkanlığı görevinden gönüllü olarak istifa etmiştir. sorumluluk.”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“İYİ Parti, kurulduğu günden bu yana milletimizin iradesinin Türk siyasetindeki sesi ve temsilcisi olmuştur. Önümüzdeki seçimleri kazanarak, Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi hak ettiği yere taşıma iradesi tamamlanmıştır. Allah’ın izniyle, Mayıs bizimdir! Saygılarımla…”

İşte Zorlu’nun Twitter’daki açıklaması;

NE OLDU?

Cihan Paçacı, Habertürk yazarı Nagehan Alçı ile konuştu. Alçı: “Kemal Bey’in adaylık talebi gündeme gelince Akşener Bey ve İYİ Parti ne yapacak?” Soruyu yanıtlayan Paçacı, “Nagehan Hanım, şu anda parti yetkili meclisleri Kemal Bey’i tasvip noktasında değiller ama bu böyle devam edeceği anlamına gelmiyor. Meral Hanım konuyu gündeme taşıyacak.” yetkili heyetler görüşülür ve nihai karar orada verilir.”

Paçacı, partisinin ve Akşener’in iradesini korumak için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Alakalı haberler

derbentajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu